شرایط شرکت در دوره آموزش مجازی

چنانکه در توضیحات طرح ساهب (صفحه قبل) مطالعه کردید، این طرح یک دوره آموزشی عملیات محور است که شرکت کنندگان در آن با حضور در کارگروه‌های تخصصی در طول چند ماه و زیر نظر اساتید مجرب، به یادگیری و کنشگری در حوزه یکی از کشورهای مشخص شده خواهند پرداخت. در ابتدا قرار بر این بود که آغاز این طرح با یک اردوی آموزش مقدماتی همراه باشد. این اردو برای برادران در تاریخ 22بهمن98 برگزار شد اما اردوی مقدماتی خواهران که برای تاریخ 13 اسفند برنامه‌ریزی شده بود، به دلیل شیوع ویروس کرونا، جهت حفظ سلامتی شرکت کنندگان و مطابق دستور وزارت بهداشت، لغو شد. به همین جهت به عنوان جایگزین این اردوی آموزش مقدماتی لغو شده، یک دوره آموزش مجازی در نظر گرفته شد تا علاوه بر خواهران جامانده از اردوی لغو شده، کلیه خواهران و برادران علاقه‌مند به فعالیت در عرصه بین‌الملل با ثبت نام و حضور در این دوره آموزش مجازی، امکان پیوستن به ادامه مسیر طرح ساهب را داشته باشند. جهت ثبت نام در این دوره مجازی لازم است فرم موجود در انتهای این اطلاعیه تکمیل شده و هزینه شرکت در دوره پرداخت گردد.

پیش از تکمیل فرم توجه شما را به چند نکته جلب می‌نماییم:

1- لزوم شرکت در دوره آموزش مجازی: این دوره مجازی مقدمه لازم جهت شرکت در طرح ساهب است و بدیهی است افرادی که در این دوره شرکت ننمایند از ادامه حضور در طرح ساهب محروم خواهند شد.

2- تاریخ، زمان و کیفیت برگزاری دوره آموزش مجازی: دوره آموزش مجازی شامل فیلم‌ها، صوت‌ها و جزواتی است که از مباحث ارائه شده توسط اساتید حوزه بین‌الملل در اردوی آموزش مقدماتی برادران تهیه شده است. اما با توجه به زمان اندکی که از پایان اردوی آموزش مقدماتی برادران سپری شده، هنوز تدوین و آماده سازی این محتواها برای ارائه یک دوره آموزش مجازی به پایان نرسیده است. بنابراین زمان تقریبی آغاز دوره مجازی حدود 24 اسفندماه خواهد بود اما زمان دقیق شروع دوره و نحوه ارائه این آموزش‌ها به محض آماده سازی محتواها، از طریق کانال اطلاع رسانی طرح ساهب در پیام‌رسان بله اعلام خواهد شد.
لازم به ذکر است که این دوره مجازی، علاوه بر ارائه محتواهای آموزشی تئوری، شامل فعالیت‌های عملی نیز خواهد بود و شرکت کنندگان باید برخی پروژه‌های عملی (مانند فعالیت در توییتر و کار با نرم‌افزار‌های تدوین فیلم و …) را در طول دوره به انجام رسانند. انجام این فعالیت‌ها در کنار فراگیری آموزش‌های تئوری در ارزیابی پایان دوره(حدود 10فروردین99) موثر خواهد بود. بدیهی است که تنها پذیرفته‌شدگان ارزیابی پایانی امکان شرکت در کارگروه‌های تخصصی کشور محور را پیدا خواهند کرد.

3- سرفصل مباحث دوره آموزش مجازی:
1- معرفی مفصل طرح ساهب، اهداف و افق‌های آن
2- معرفی کشورهای سوریه، فلسطین، عراق، هند، پاکستان و افغانستان
3- معرفی چیستی منافع آمریکا و آشنایی با راه‌های تهدید آن‌ها
4- آشنایی مقدماتی با رسانه، فعالیت‌های رسانه‌ای و کمپین‌سازی در فضای مجازی خصوصا در بستر توییتر

4- هزینه شرکت در دوره مجازی: هزینه شرکت در این دوره 90هزار تومان است و لازم است متقاضیان این هزینه را در انتهای مراحل تکمیل فرم از طریق درگاه اینترنتی پرداخت نمایند. لازم به ذکر است افرادی که از طرف نواحی و حوزه‌های بسیج دانشجویی سراسر کشور جهت شرکت در این طرح معرفی شوند، مطابق ابلاغیه‌های ارسالی به نواحی بسیج دانشجویی، مشمول تخفیف‌هایی جهت شرکت در دوره مجازی خواهند شد.

5- مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دوره مجازی: در هنگام تکمیل فرم ثبت نام در دوره آموزش مجازی نیاز به بارگذاری مدارک زیر خواهید داشت. لذا پیش از تکمیل این فرم از آماده بودن این مدارک اطمینان حاصل نمایید:
1- تصویر کارت ملی         2-تصویر عکس پرسنلی جدید

6- محدودیت‌های قانونی و شرعی: لازم به ذکر است که برگزاری این دوره مجازی به معنای فروش فیلم‌های آموزشی نخواهد بود و هزینه پرداخت شده توسط فراگیران جهت خریداری کامل فیلم‌های دوره نیست، بلکه آنان صرفاً مجاز به مشاهده فیلم‌ها در طول مدت حدودا یک ماهه دوره هستند. با توجه به ممنوعیت شرعی و قانونی انتشار محتواهای این دوره، فراگیران پس از پایان دوره به فیلم‌ها دسترسی نخواهند داشت و حتما باید در طول همین فرصت از محتواهای آموزشی استفاده نمایند و هرگونه کپی‌برداری و انتشار گسترده یا حتی محدود و انگشت‌شمار فیلم‌ها مجاز نخواهد بود.
به همین جهت ضروری است کلیه فیلم‌ها و صوت‌های این دوره که توسط فراگیران دریافت شده است هرگز در اختیار هیچ فرد دیگری قرار نگیرند. جزوات مکتوب دوره نیز تنها برای استفاده خود شرکت کنندگان قابل نگهداری است، اما هرگونه کپی برداری و در اختیار دیگران قرار دادن آنها ممنوع و شرعا حرام است.

7- هماهنگی با حوزه بسیج دانشجویی: آن دسته از شرکت‌کنندگان دوره مجازی که درحال حاضر دانشجو هستند لازم است پس از گذراندن دوره و جهت ادامه طرح ساهب، حداکثر تا پایان فروردین 99، مشارکت خود در طرح ساهب را  به اطلاع مسئول بسیج دانشگاه خود برسانند و یک معرفی‌نامه مکتوب مشابه این نمونه، از طرف مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه خود در این آدرس بارگذاری نمایند. (لینک بارگذاری معرفی نامه مجددا در کانال طرح ساهب منتشر خواهد شد). این معرفی‌نامه جهت فعالیت‌های بعدی شرکت‌کنندگان در این طرح در قالب هسته بین‌الملل دانشگاه خود مورد نیاز خواهد بود.

8- تذکری پیرامون کیفیت دوره مجازی: ذکر این نکته ضروری است که ویدیوها و صوت‌هایی که در دوره آموزش مجازی ارائه می‌شود به صورت اختصاصی و در استودیوهای مخصوص تولید نشده است فلذا در بعضی مواقع از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. این ویدیوها از جلسات ارائه اساتید در اردوی برادران ضبط شده است و اگرچه کیفیت بعضی از آنها عالی نیست، اما همگی قابل استفاده هستند؛ لذا این نکته را در نظر داشته باشید.

9- نحوه اطلاع از اخبار طرح ساهب: کلیه اخبار و اطلاعیه‌های طرح ساهب تنها در کانال اختصاصی این طرح در پیام‌رسان بله به نشانی https://ble.ir/saheb_iccbso منتشر خواهد شد. عضویت در این کانال و پیگیری مداوم اخبار آن برای همه متقاضیان ضروری است.
تذکر: افرادی که امکان نصب کردن پیام‌رسان بله بر روی گوشی همراه خود را ندارند می‌توانند از نسخه وب این پیام‌رسان به آدرس https://web.bale.ai استفاده نمایند.

در صورت وجود هرگونه سوال و یا مشکلی در طول فرآیند ثبت نام نهایی می‌توانید با شناسه @iccbso_admin در پیام‌رسان بله ارتباط برقرار نمایید.