اطلاعیه اعلام حضور در دوره مجازی و ثبت شماره شبا

با سلام خدمت خواهران محترم متقاضی شرکت در طرح سازماندهی و آموزش هسته‌های بین‌الملل دانشجویی(ساهب)

مخاطب این اطلاعیه آن دسته از خواهرانی هستند که پیش از این، فرم اعلام حضور در اردوی آموزش مقدماتی طرح ساهب مورخ 13اسفند الی 16اسفند سال 1398 را تکمیل کرده و هزینه اردو را با موفقیت پرداخت کرده اند. اگر شما قبلا هیچ هزینه‌ای جهت شرکت در اردوی حضوری و یا دوره مجازی پرداخت نکرده‌اید جهت تکمیل فرم‌های ثبت نام و واریز هزینه دوره مجازی به این آدرس مراجعه نمایید.

چنانکه مستحضرید به دلیل خطر ویروس کرونا اردوی مذکور لغو شد و بنابر اطلاعیه‌ای که در کانال طرح در پیام‌رسان بله منتشر گردید، به جای این اردو، یک دوره آموزش مجازی برگزار خواهد شد. در همین راستا توجه شما را به نکات زیر جلب می‌نماییم:

1- لزوم شرکت در دوره آموزش مجازی: این دوره مجازی مقدمه لازم جهت شرکت در طرح ساهب است و بدیهی است افرادی که در این دوره شرکت ننمایند از ادامه حضور در طرح ساهب محروم خواهند شد.

2- تاریخ، زمان و کیفیت برگزاری دوره آموزش مجازی: دوره آموزش مجازی شامل فیلم‌ها، صوت‌ها و جزواتی است که از مباحث ارائه شده توسط اساتید حوزه بین‌الملل در اردوی آموزش مقدماتی برادران تهیه شده است. اما با توجه به زمان اندکی که از پایان اردوی آموزش مقدماتی برادران سپری شده، هنوز تدوین و آماده سازی این محتواها برای ارائه یک دوره آموزش مجازی به پایان نرسیده است. بنابراین زمان تقریبی آغاز دوره مجازی 20 اسفندماه خواهد بود اما زمان دقیق شروع دوره و نحوه ارائه این آموزش‌ها به محض آماده سازی محتواها، از طریق کانال اطلاع رسانی طرح ساهب در پیام‌رسان بله اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که این دوره، علاوه بر ارائه محتواهای آموزشی تئوری، شامل فعالیت‌های عملی نیز خواهد بود و شرکت کنندگان باید برخی پروژه‌های عملی (مانند فعالیت در توییتر و کار با نرم‌افزار‌های تدوین فیلم و …) را در طول دوره به انجام رسانند. انجام این فعالیت‌ها در کنار فراگیری آموزش‌های تئوری در ارزیابی پایان دوره(حدود 20فروردین99) موثر خواهد بود. بدیهی است که تنها پذیرفته‌شدگان ارزیابی پایانی امکان شرکت در کارگروه‌های تخصصی کشور محور را پیدا خواهند کرد.

3- سرفصل مباحث دوره آموزش مجازی:
1- معرفی مفصل طرح ساهب، اهداف و افق‌های آن
2- معرفی کشورهای سوریه، فلسطین، عراق، هند، پاکستان و افغانستان
3- معرفی چیستی منافع آمریکا و آشنایی با راه‌های تهدید آن‌ها
4- آشنایی مقدماتی با رسانه، فعالیت‌های رسانه‌ای و کمپین‌سازی در فضای مجازی خصوصا در بستر توییتر

4- هزینه شرکت در دوره مجازی: هزینه شرکت در دوره مجازی حدودا یک سوم دوره حضوری و به شرح زیر است (برای دریافت هر فهرست روی آن کلیک کنید):

1- برای پذیرفته‌شدگان فهرست۱ خواهران: ۲۰هزار تومان
2- برای پذیرفته‌شدگان فهرست۲ خواهران: ۳۵هزار تومان
3- برای پذیرفته‌شدگان فهرست۳ خواهران: ۶۰هزار تومان

5- نحوه ثبت نام در دوره آموزش مجازی: خواهرانی که قبلا هزینه شرکت در اردوی مقدماتی را پرداخت کرده بودند، دیگر احتیاجی به ثبت نام مجدد جهت حضور در دوره آموزش مجازی نخواهند داشت اما از آنجا که هزینه دوره مجازی حدود یک سوم دوره حضوری است، لذا هسته مرکزی بین‌الملل وظیفه دارد ما به التفاوت این هزینه را به شرکت‌کنندگان عودت دهد. بنابراین لازم است کلیه متقاضیانی که قبلا هزینه شرکت در اردوی حضوری را پرداخت کرده بودند، با تکمیل فرم انتهای این صفحه، نسبت به اعلام شماره شبای بانکی خود اقدام نمایند تا در اولین فرصت ما به التفاوت هزینه آنان به حساب‌شان واریز شود.
تذکر: شماره شبا باید حتما به نام خود متقاضی باشد، در غیر اینصورت امکان واریز وجه وجود نخواهد داشت.

توجه: افرادی که قبلا هزینه شرکت در اردوی حضوری را پرداخت نکرده بودند جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی به این آدرس مراجعه نمایند.

شماره شبا چیست؟ شماره شبا، یک کد 24 رقمی است که با عبارت IR آغاز می‌شود. این کد، شناسه‌ای یکتا برای معرفی حساب بانکی شما است. در صورتی که به شماره شبای حساب خود دسترسی ندارید می توانید با مراجعه به این آدرس و انتخاب بانکی که در آن حساب دارید، با وارد کردن شماره حساب خود به شماره شبای بانکی دسترسی پیدا کنید.
نکته: شماره حساب خود را علاوه بر دفترچه حساب بانکی، در پیامک‌های ارسالی بانک نیز می‌توانید بیابید.

6- مدارک مورد نیاز جهت اعلام حضور در دوره مجازی: در هنگام تکمیل فرم ثبت شماره شبا، جهت شرکت در دوره مجازی نیاز به بارگذاری مدارک زیر خواهید داشت. لذا پیش از تکمیل این فرم از آماده بودن این مدارک اطمینان حاصل نمایید:
1- تصویر کارت ملی         2-تصویر عکس پرسنلی جدید

7- محدودیت‌های قانونی و شرعی: لازم به ذکر است که برگزاری این دوره مجازی به معنای فروش فیلم‌های آموزشی نخواهد بود و هزینه پرداخت شده توسط فراگیران جهت خریداری کامل فیلم‌های دوره نیست، بلکه آنان صرفاً مجاز به مشاهده فیلم‌ها در طول مدت حدودا یک ماهه دوره هستند. با توجه به ممنوعیت شرعی و قانونی نگهداری و ذخیره فیلم‌ها، فراگیران پس از پایان دوره به فیلم‌ها دسترسی نخواهند داشت و حتما باید در طول همین فرصت از محتواهای آموزشی استفاده نمایند و هرگونه کپی‌برداری، ذخیره‌سازی و انتشار گسترده یا حتی محدود و انگشت‌شمار فیلم‌ها مجاز نخواهد یود.

به همین جهت ضروری است پس از پایان دوره آموزش مجازی کلیه فیلم‌ها و صوت‌های این دوره که توسط فراگیران دریافت شده است پاک شده و هرگز در اختیار هیچ فرد دیگری قرار نگیرند. جزوات مکتوب دوره نیز تنها برای استفاده خود شرکت کنندگان قابل نگهداری است، اما هرگونه کپی برداری و در اختیار دیگران قرار دادن آنها ممنوع و شرعا حرام است.

8- هماهنگی با حوزه بسیج دانشجویی: آن دسته از شرکت‌کنندگان دوره مجازی که درحال حاضر دانشجو هستند لازم است حداکثر تا پایان فروردین 99، مشارکت خود در طرح ساهب را  به اطلاع مسئول بسیج دانشگاه خود برسانند و یک معرفی‌نامه مکتوب مشابه این نمونه، از طرف مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه خود در این آدرس بارگذاری نمایند. (لینک بارگذاری معرفی نامه مجددا در کانال طرح ساهب منتشر خواهد شد). این معرفی‌نامه جهت فعالیت‌های بعدی شرکت‌کنندگان در این طرح در قالب هسته بین‌الملل دانشگاه خود مورد نیاز خواهد بود.

9- نحوه انصراف از طرح: خواهرانی که علی رغم ثبت نام در اردوی حضوری، به هر دلیل تمایلی به شرکت در دوره آموزش مجازی ندارند، می‌توانند از طریق همین فرم (انتهای صفحه) با ثبت شماره شبای بانکی، انصراف خود را از شرکت در دوره آموزش مجازی اعلام نمایند تا مبلغ پرداختی آنان به طور کامل عودت داده شود.
تذکر: بدیهی است انصراف از شرکت در دوره آموزش مجازی به معنی انصراف از کل طرح ساهب خواهد بود.

10-تذکری پیرامون کیفیت دوره مجازی: ذکر این نکته ضروری است که ویدیوها و صوت‌هایی که در دوره آموزش مجازی ارائه می‌شود به صورت اختصاصی و در استودیوهای مخصوص تولید نشده است فلذا در بعضی مواقع از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. این ویدیوها از جلسات ارائه اساتید در دوره برادران ضبط شده است و اگرچه کیفیت بعضی از آنها عالی نیست، اما همگی قابل استفاده هستند. لذا این نکته را در نظر داشته باشید.

11- نحوه اطلاع از اخبار طرح ساهب: کلیه اخبار و اطلاعیه‌های طرح ساهب در کانال اختصاصی این طرح در پیام‌رسان بله به نشانی https://ble.ir/saheb_iccbso منتشر خواهد شد. عضویت در این کانال و پیگیری مداوم اخبار آن برای همه متقاضیان ضروری است.

تذکر: افرادی که امکان نصب کردن پیام‌رسان بله بر روی گوشی همراه خود را ندارند می‌توانند از نسخه وب این پیام‌رسان به آدرس https://web.bale.ai استفاده کنند.

در صورت وجود هرگونه سوال و یا مشکلی پس از مطالعه کامل و دقیق این اطلاعیه و سایر اطلاعیه‌های منتشر شده در کانال طرح ساهب، می‌توانید با شناسه@iccbso_admin در پیام‌رسان بله ارتباط برقرار نمایید.