اطلاعیه دوره آموزش مجازی مقدماتی طرح ساهب

با سلام خدمت متقاضیان شرکت در طرح سازماندهی و آموزش هسته‌های بین‌الملل دانشجویی(ساهب)

چنانکه مستحضرید طرح ساهب یک دوره آموزشی عملیات محور است که شرکت کنندگان در آن با حضور در کارگروه‌های تخصصی در طول چند ماه و زیر نظر اساتید مجرب، به یادگیری و کنشگری در حوزه یکی از کشورهای مشخص شده خواهند پرداخت. قرار بر این بود که آغاز این طرح با یک اردوی آموزش مقدماتی همراه باشد. این اردو برای برادران در تاریخ 22بهمن98 برگزار شد اما اردوی مقدماتی خواهران که برای تاریخ 13 اسفند برنامه‌ریزی شده بود، به دلیل شیوع ویروس کرونا، جهت حفظ سلامتی شرکت کنندگان و مطابق دستور وزارت بهداشت، لغو شد. به همین جهت به عنوان جایگزین این اردوی آموزش مقدماتی لغو شده، یک دوره آموزش مجازی در نظر گرفته شده است. جهت ثبت نام در این دوره مجازی لازم است فرم موجود در انتهای این اطلاعیه تکمیل شده و هزینه شرکت در دوره پرداخت گردد.

پیش از تکمیل فرم توجه شما را به چند نکته جلب می‌نماییم:

1- لزوم شرکت در دوره آموزش مجازی: این دوره مجازی مقدمه لازم جهت شرکت در طرح ساهب است و بدیهی است افرادی که در این دوره شرکت ننمایند از ادامه حضور در طرح ساهب محروم خواهند شد.

2- تاریخ، زمان و کیفیت برگزاری دوره آموزش مجازی: دوره آموزش مجازی شامل فیلم‌ها، صوت‌ها و جزواتی است که از مباحث ارائه شده توسط اساتید حوزه بین‌الملل در اردوی آموزش مقدماتی برادران تهیه شده است. اما با توجه به زمان اندکی که از پایان اردوی آموزش مقدماتی برادران سپری شده، هنوز تدوین و آماده سازی این محتواها برای ارائه یک دوره آموزش مجازی به پایان نرسیده است. بنابراین زمان تقریبی آغاز دوره مجازی 20 اسفندماه خواهد بود اما زمان دقیق شروع دوره و نحوه ارائه این آموزش‌ها به محض آماده سازی محتواها، از طریق کانال اطلاع رسانی طرح ساهب در پیام‌رسان بله اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که این دوره، علاوه بر ارائه محتواهای آموزشی تئوری، شامل فعالیت‌های عملی نیز خواهد بود و شرکت کنندگان باید برخی پروژه‌های عملی (مانند فعالیت در توییتر و کار با نرم‌افزار‌های تدوین فیلم و …) را در طول دوره به انجام رسانند. انجام این فعالیت‌ها در کنار فراگیری آموزش‌های تئوری در ارزیابی پایان دوره(حدود 20فروردین99) موثر خواهد بود. بدیهی است که تنها پذیرفته‌شدگان ارزیابی پایانی امکان شرکت در کارگروه‌های تخصصی کشور محور را پیدا خواهند کرد.

3- سرفصل مباحث دوره آموزش مجازی:
1- معرفی مفصل طرح ساهب، اهداف و افق‌های آن
2- معرفی کشورهای سوریه، فلسطین، عراق، هند، پاکستان و افغانستان
3- معرفی چیستی منافع آمریکا و آشنایی با راه‌های تهدید آن‌ها
4- آشنایی مقدماتی با رسانه، فعالیت‌های رسانه‌ای و کمپین‌سازی در فضای مجازی خصوصا در بستر توییتر

4- هزینه شرکت در دوره مجازی: چنانکه مستحضرید همه متقاضیان شرکت در طرح ساهب ابتدا با تکمیل فرم ثبت نام اولیه و ارسال رزومه 4 صفحه‎‌ای، علاقه‌مندی خود را به شرکت در این طرح اعلام نمودند. از طرفی به دلیل حساسیت‌های فعالیت در عرصه بین‌الملل و همچنین ثبت نام بیش از ظرفیت متقاضیان، رتبه‌بندی و گزینش افراد امری ضروری است تا توانمندترین و پیگیرترین افراد وارد دوره شوند. این موضوع سبب می‌شود که هم کیفیت برگزاری این طرح افزایش یابد و هم خیال اساتید راهنما بابت جدیت و ثبات قدم متقاضیان آسوده‌تر شود.
به همین منظور با امتیازدهی به رزومه همه متقاضیان امکان رتبه‌بندی آنان فراهم شد. ملاک های این امتیازدهی پیشتر در کانال طرح ساهب در بله اعلام شده است. در ادامه فهرست‌های پذیرفته‌شدگان که در کانال طرح در بله نیز منتشر شده، قابل دریافت است و هزینه ثبت نام در دوره برای هر فهرست مشخص شده است (برای دریافت هر فهرست روی آن کلیک کنید):

1- برای پذیرفته‌شدگان فهرست۱ خواهران: ۲۰هزار تومان
2- برای پذیرفته‌شدگان فهرست۲ خواهران: ۳۵هزار تومان
3- برای پذیرفته‌شدگان فهرست۳ خواهران: ۶۰هزار تومان

4- برای پذیرفته‌شدگان فهرست1 برادران: ۲۰هزار تومان
5-برای پذیرفته‌شدگان فهرست2 برادران: 35هزار تومان
6- برای پذیرفته‌شدگان فهرست3 برادران: 60هزار تومان

7-برای فهرست تکمیلی خواهران و برادران: ۹۰هزار تومان

بدیهی است که اسامی فهرست‌های اول نسبت به فهرست‌های دوم و اسامی فهرست‌های دوم نسبت به فهرست‌های سوم، بیشترین امتیاز را در نظام گزینش دریافت کرده‌اند و به همین جهت تخفیف بیشتری در هزینه دوره آموزش مجازی مقدماتی به آنان تعلق گرفته است. این نکته شایان توجه است که خواهران و برادرانی که پس از پایان مهلت اعلام شده جهت تکمیل رزومه خود (15بهمن)، فرم رزومه را تکمیل کرده بودند، به دلیل تاخیر در ثبت رزومه، فرآیند ارزیابی و رتبه‌بندی برایشان طی نشده فلذا تحت عنوان فهرست تکمیلی امکان شرکت در طرح ساهب را خواهند داشت.
توجه: اسامی فهرست تکمیلی به دلیل آنکه دائما در حال افزوده شدن بر آن است، منتشر نخواهد شد؛ لذا کلیه افرادی که بعد از تاریخ 15 بهمن98 فرم ثبت نام اولیه خود را تکمیل کرده اند عضو فهرست تکمیلی هستند و باید تحت عنوان این فهرست ثبت نام نمایند.

تذکر: افرادی که تاکنون فرم رزومه 4صفحه‌ای خود را تکمیل نکرده‌اند امکان ثبت نام در دوره مجازی را ندارند؛ مگر آنکه حتما پیش از ثبت نام و پرداخت وجه دوره مجازی، با مراجعه به آدرس https://iccbso.ir/saheb-notice نسبت به تکمیل رزومه خود اقدام نمایند. این افراد پس از تکمیل رزومه با مراجعه به همین صفحه می‌توانند هم ردیف با افراد فهرست تکمیلی و با مبلغ 90هزار تومان در دوره مجازی ثبت نام نمایند.
تبصره: در صورت پرداخت وجه توسط افرادی که فرم رزومه مذکور را تکمیل نکرده باشند، هسته مرکزی بین‌الملل هیچ مسئولیتی برای عودت وجه پرداختی آنان نخواهد داشت.

5- مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دوره مجازی: در هنگام تکمیل فرم ثبت نام در دوره آموزش مجازی نیاز به بارگذاری مدارک زیر خواهید داشت. لذا پیش از تکمیل این فرم از آماده بودن این مدارک اطمینان حاصل نمایید:
1- تصویر کارت ملی         2-تصویر عکس پرسنلی جدید

6- محدودیت‌های قانونی و شرعی: لازم به ذکر است که برگزاری این دوره مجازی به معنای فروش فیلم‌های آموزشی نخواهد بود و هزینه پرداخت شده توسط فراگیران جهت خریداری کامل فیلم‌های دوره نیست، بلکه آنان صرفاً مجاز به مشاهده فیلم‌ها در طول مدت حدودا یک ماهه دوره هستند. با توجه به ممنوعیت شرعی و قانونی انتشار محتواهای این دوره، فراگیران پس از پایان دوره به فیلم‌ها دسترسی نخواهند داشت و حتما باید در طول همین فرصت از محتواهای آموزشی استفاده نمایند و هرگونه کپی‌برداری و انتشار گسترده یا حتی محدود و انگشت‌شمار فیلم‌ها مجاز نخواهد بود.
به همین جهت ضروری است کلیه فیلم‌ها و صوت‌های این دوره که توسط فراگیران دریافت شده است هرگز در اختیار هیچ فرد دیگری قرار نگیرند. جزوات مکتوب دوره نیز تنها برای استفاده خود شرکت کنندگان قابل نگهداری است، اما هرگونه کپی برداری و در اختیار دیگران قرار دادن آنها ممنوع و شرعا حرام است.

7- هماهنگی با حوزه بسیج دانشجویی: آن دسته از شرکت‌کنندگان دوره مجازی که درحال حاضر دانشجو هستند لازم است حداکثر تا پایان فروردین 99، مشارکت خود در طرح ساهب را  به اطلاع مسئول بسیج دانشگاه خود برسانند و یک معرفی‌نامه مکتوب مشابه این نمونه، از طرف مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه خود در این آدرس بارگذاری نمایند. (لینک بارگذاری معرفی نامه مجددا در کانال طرح ساهب منتشر خواهد شد). این معرفی‌نامه جهت فعالیت‌های بعدی شرکت‌کنندگان در این طرح در قالب هسته بین‌الملل دانشگاه خود مورد نیاز خواهد بود

8- تذکری پیرامون کیفیت دوره مجازی: ذکر این نکته ضروری است که ویدیوها و صوت‌هایی که در دوره آموزش مجازی ارائه می‌شود به صورت اختصاصی و در استودیوهای مخصوص تولید نشده است فلذا در بعضی مواقع از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. این ویدیوها از جلسات ارائه اساتید در دوره برادران ضبط شده است و اگرچه کیفیت بعضی از آنها عالی نیست، اما همگی قابل استفاده هستند. لذا این نکته را در نظر داشته باشید.

9- نحوه اطلاع از اخبار طرح ساهب: کلیه اخبار و اطلاعیه‌های طرح ساهب تنها در کانال اختصاصی این طرح در پیام‌رسان بله به نشانی https://ble.ir/saheb_iccbso منتشر خواهد شد. عضویت در این کانال و پیگیری مداوم اخبار آن برای همه متقاضیان ضروری است.

تذکر: افرادی که امکان نصب کردن پیام‌رسان بله بر روی گوشی همراه خود را ندارند می‌توانند از نسخه وب این پیام‌رسان به آدرس https://web.bale.ai استفاده کنند.

در صورت وجود هرگونه سوال و یا مشکلی در طول فرآیند ثبت نام نهایی می‌توانید با شناسه @iccbso_admin در پیام‌رسان بله ارتباط برقرار نمایید.