ثبت نام اولیه داوطلبین اعزام به لبنان

بسمه تعالی
هسته بین‌الملل بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در نظر دارد با همکاری هسته بین‌الملل ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ و تیم اعزامی ایشان به لبنان، با اعزام فعالین جهادگر توانمند در حوزه های عمرانی، بهداشتی، خدماتی، درمانی و مشاوره ای به لبنان، به یاری مردم صدمه دیده در حادثه ی انفجار بندر بیروت بشتابد.

تیم پیش قراول سازمان بسیج دانشجویی با هدایت هسته بین‎الملل ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ جهت ارزیابی شرایط و نیازمندی‌ها در بیروت مستقر شده است و اعزام نیروهای داوطلب و گروه‌های جهادی متقاضی، فقط با تشخیص تیم ارزیاب مذکور و متناسب با توانمندی‌های مورد نیاز افراد و گروه‌ها صورت می پذیرد. اخبار و اطلاعات تیم ارزیاب بیروت نیز تاکنون از طریق کانال‌ها و صفحات هسته مرکزی بین‌الملل منتشر می‌شده است و از این پس نیز این رویه ادامه خواهد داشت.

هماهنگی‌های لازم با سازمان‌ها و نهادهای مربوطه جهت اعزام گروه‌های مختلف در حال انجام بوده و راه‌های مختلفی جهت این امر در حال بررسی است. هسته بین‌الملل در تلاش است تا با استفاده از روش‌های مختلف اعزام، زمینه حضور انبوه نیروها و گروه‌های جهادی را جهت تحقق واقعی وحدت کلمه محور مقاومت فراهم نماید اما ثبت‌نام در این فرم هیچ‌گونه تعهدی جهت اعزام افراد برای هسته مرکزی بین‌الملل(صاحب امتیاز صفحع اینترنتی حاضر) ایجاد نخواهد کرد و با توجه به بحران امنیتی لبنان و وضعیت خاص بیماری کرونا، ممکن است به هیچ وجه شرایط لازم جهت اعزام فراهم نشود؛ اما در صورت فراهم شدن شرایط اعزام، صرفاً از طریق راه‌های ارتباطی اخذ شده در فرم ثبت نام، اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت. اگر در خصوص اطلاع‌رسانی پیامکی تردیدی داشته و یا پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود نموده‌اید، می‌توانید با عضویت در کانال‌ها و صفحات هسته مرکزی بین‌الملل، از آخرین اخبار و اطلاعات تیم‌های اعزامی مطلع شوید. مؤکداً یادآور می‌شود که هیچ قطعیتی در تحقق اعزام وجود ندارد  این صفحه به علت آن تهیه شده است که برخی نهادهای متولی امر اعزام، جزئیات تخصص‌ها و توانایی‌های تیم‌ها و افراد بسیج دانشجویی و همچنین استعلامات مربوطه ایشان را پیش‌شرط بررسی امکان اعزام اعلام نموده‌اند.

نشانی ما در تمامی شبکه‌های مجازی @iccbso است.

صفحات و کانال‌های هسته مرکزی بین‌الملل بسیج دانشجویی در فضای مجازی را از طریق کلیک روی لینک‌های کوتاه زیر نیز می‌توانید دنبال نمایید:

پیام‌رسان بله: iccbso.ir/bale
پیام‌رسان ایتا: iccbso.ir/eitaa
پیام‌رسان تلگرام: iccbso.ir/tel
توئیتر: iccbso.ir/tw
اینستاگرام> صفحه اصلی: iccbso.ir/i
اینستاگرام> پوشش زنده برنامه‌ها: iccbso.ir/li

این اعزام صرفا ویژه دانشجویان نیست و همه برادران و خواهران توانمند و علاقه‌مند به فعالیت‌های بین‌المللی می‌توانند در این فرم اطلاعات خویش را ثبت نمایند.
با توجه به تعداد زیاد ثبت‌نام کنندگان، خواهشمند است از پیگیری موردی و سؤال در خصوص جزئیات امر جداً خودداری فرمایید. مراحل اعزام و نتیجه پیگیری‌های هسته مرکزی بین‌الملل، از طرق مذکور و همچنین از طریق کانال هسته مرکزی به اطلاع شما خواهد رسید و مدیران کانال قادر به پاسخ‌گویی به تک‌تک سوالات جزئی و نتیجه امر نخواهند بود. ثبت‌نام شما در این فرم نیز به منزله تعهد حتمی شما برای حضور در منطقه نخواهد بود و می‌توانید بعداً آن را لغو نمایید. در صورت عدم امکان اعزام، اطلاعات شما جهت اعزام‌های دیگر هسته مرکزی بین‌الملل معتبر خواهند بود.
علاقه مندان به اعزام می توانند با پرکردن فرم زیر، هم به صورت فردی و هم در قالب یک گروه جهادی، در این برنامه ثبت نام نمایند. اولویت اعزام با گروه‌های جهادی با سابقه فعالیت بین‌المللی خواهد بود.

تخصص‌ها و مهارت های مورد نیاز:
عمرانی و مهندسی (سازندگی، آواربرداری، برپایی اسکان موقت با چادر یا سازه‌های فوری موقت، طراحی مهندسی)
پزشکی (هوشبرشی، پزشک عمومی، فیزیوتراپ، داروسازی، مشاوره ویژه افراد آسیب دیده)
گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط‌های بیمارستانی و محل‌های اسکان موقت
خدمات بهداشتی (ضدعفونی و گند زدایی)
مترجمی (تسلط به زبان‌های عربی لهجه لبنانی، انگلیسی و فرانسوی)
خدمات تربیتی (مراقبت از کودکان ویژه برنامه‌های شاد خردسالان و … )

همانگونه که جوانان لبنانی در دو واقعه سیل خوزستان و مقابله با بیماری کرونا به دعوت دبیر کل حزب الله لبنان درکنار جوانان ایرانی بوده‌اند، اکنون وظیفه ماست که به آنها کمک کنیم.