همدردی با ملت افغانستان در حادثه مسجد قندوز

بسمه تعالی

«الَّذینَ آمَنُوا یقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ وَ الَّذینَ کَفَرُوا یقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِ الطَّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِیاءَ الشَّیطانِ إِنَّ کَیدَ الشَّیطانِ کانَ ضَعیفاً»(آیه 76 سوره نساء)

«کسانی که ایمان‌دارند درراه خدا پیکار می‌کنند و آن‌ها که کافرند درراه طاغوت. پس شما با یاران شیطان پیکار کنید، که همانا نقشه شیطان ضعیف است.»

در پی حادثه‌ی تروریستی درمسجد خان آباد قندوز افغانستان که قلب هر انسان آزاده‌ای با هر اعتقادی را به درد آورد بر آن شدیم تا ضمن محکومیت این حادثه دردناک و رساندن مراتب همدردی خود در این غم جانگداز با مردم، به ویژه شیعیان مظلوم افغانستان، خواستار پیگیری و مجازات عاملان این حمله وحشیانه باشیم. این حقیقت که شیعیان مظلوم در حال عبادت و در مکانی مقدس به خاک و خون کشیده می‌شوند، نشانه‌ای از ضعف و زبونی گروهک تروریستی داعش و خالق تروریستشان آمریکاست. رنج این خسران آن‌جا دوچندان می‌شود که حامیان دروغین حقوق بشر در عین حمایت از این ویروس منحوس تروریستی، خود را در رسانه‌های استکباری، دایه‌ دلسوزتر از مادر به جهانیان معرفی می‌کنند.

برادران ایرانی و افغانستانی ، همان‌گونه که برای شکست دادن داعش در شامات شانه به شانه یکدیگر با این گروهک تروریست به پیکار رفتند، همچنان برادرانه در کنار هم خواهند ایستاد و تا نابودی و قطع یدتروریست‌ها و حامیانشان از ممالک اسلامی از پای نخواهند نشست. داعش و سایر تروریستها ابزاری در دستان شیطان اکبر، آمریکا برای اِعمال ناامنی و حملات تروریستی بوده و خواهند بود. به این منظور، ما از حاکمیت فعلی افغانستان خواستار رسیدگی جدی به ابعاد مختلف و عوامل این جنایت شنیع و مقابله، شناسایی و محاکمه اعضای آن هستیم.

ملت بزرگ ایران و مردم شریف افغانستان بر اساس مستندات تاریخی و اعتقادی از یک بنیان و ریشه مشترک هستند و هرگز در شرایط سخت دست از یاری یکدیگر بر نخواهند داشت و با توکل بر خدا و مجاهدت مستمر با این تهدیدات خطرناک و عوامل اصلی آن به گونه‌ای موثر مقابله نموده و در رسیدن به امت واحده اسلامی و استقرار اتحاد و عدالت بر محوریت اسلام همدیگر را یاری خواهند نمود.

بار دیگر وقوع این حادثه دلخراش را به ملت شریف افغانستان و سایر مسلمان جهان تسلیت عرض می‌نماییم.

«هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان اصفهان»


جهت امضای بیانیه فرم زیر را تکمیل نمایید: