مطالبه در خصوص انتصاب ریاست جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

بسمه تعالی

اعضا محترم شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛

سلام علیکم؛

پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم و اعتماد مردم به تحقق وعده تحول در دولت جدید، بارقه‌های امید در بین دانشجویان و نخبگان انقلابی نسبت به آغاز رویکردی متفاوت و راه‌گشا در حوزه مسائل بین‌الملل و به ویژه ارتباطات میان فرهنگی، ایجاد شد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به عنوان اصلی‌ترین متولی فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، از جمله نهادهایی به شمار می‌رود که طی هشت سال گذشته، بیش از پیش در سراشیبی ناکارآمدی افتاده و قرار گرفتن این سازمان در نازل‌ترین جایگاه ممکن کاملا عیان بوده است.

کاهش رایزنان فرهنگی در خارج از کشور و به تبع آن کاهش فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی، عدم سیاست‌گذاری مناسب در جهت نیل به اهداف سازمان و عدم کادر سازی از میان نخبگان انقلابی این حوزه، تنها بخشی از اشکالات اساسی این سازمان در این سال‌ها به شمار می‌رود که به اعتقاد متخصصین امر، عمده آن برآمده از نگرش موجود در رأس سازمان مذکور می‌باشد.

حال در موسم انتخاب رئیس جدید سازمان و در حالی که انتظار می‌رود گزینه‌ای نخبه، جوان و دارای نگرشی تحول خواهانه در این سنگر مستقر شود، شاهد مطرح شدن فردی تکراری از رأس سازمان هستیم که در عین وقوف به تجربه آن شخص، با توجه به عدم نگاه تحولی، کاری فراتر از اداره سازمان را از ایشان انتظار نداریم و این یعنی چرخش در بر همان پاشنه سابق! ما ضمن تاکید بر اتخاذ تصمیمی مدبرانه و تحول‌گرایانه، شما را به مطالعه سخنان رهبر انقلاب در نیمه خرداد سال ١٣٩٩ درباره «امام تحول» توصیه می‌کنیم.

والسلام علی من اتبع الهدی.

این نامه تا کنون توسط 79 تشکل (شامل بسیج‌های دانشجویی و سایر تشکل‌های مردمی) و 320 فرد حقیقی امضا شده است؛ از کلیه افراد حقیقی و حقوقی تقاضا داریم که با امضای خویش اثرگذاری این مطالبه را هر چه بیشتر نمایند. به امید آنکه با رسانه‌ای شدن مجموعه امضاها تا فردا تغییری در تصمیم مذکور صورت پذیرد.


جهت امضای نامه فرم زیر را تکمیل نمایید: