نامه به سازمان ملل متحد پیرامون شهادت دکتر فخری زاده

 بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

خطاب به مسئولان و سران سازمان ملل متحد، مدیران آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی و کلیه کارمندان و پرسنل و بازرسان این نهاد

 

یک‌روز مانده به دهمین سال‌روز ترور معلم شهیدمان و دانشمند کشورمان، دکتر مجیدشهریاری، زخمی دیگر بر جراحت مرهم‌ نخورده‌ ما گذاشته شد و یکی دیگر از نخبگان ما که از مسئولین رسمی دولت ایران محسوب می‌شد، به شهادت رسید.

شکی نیست که شهید محسن فخری زاده، مانند دکتر مجیدشهریاری، مسعود علی‌محمدی، فریدون عباسی، داریوش رضایی‌نژاد و مصطفی احمدی روشن، به‌دست دشمنان جمهوری‌اسلامی و دوستان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی یعنی عوامل رژیم آمریکا و رژیم غاصب صهیونیست ترور شده است.

اولین واکنش سازمان ملل متحد به این اتفاق، دعوت دوطرف نزاع به خویشتن­داری بود. برای ما ایرانیان که بزرگترین قربانی ترور در دنیا هستیم، زجرآور است که سازمان ملل دربرابر ترور یک مقام رسمی حکومت ایران، برای تروریست‌ها و برای قربانیان ترور، نسخه­ واحد تجویز کند؛ قربانیانی که بخشی از دولت جمهوری اسلامی هستند. البته همزمانی این اتفاق با آزادشدن جاسوس صهیونیست، به ما ثابت می­کند که چه کسانی این جنایت را طراحی و مرتکب شدند.

از سازمانی که بارها با تهدید کاهش بودجه از رژیم آمریکا مواجه شده، بعید نیست که منافع دولت تروریست آمریکا را به انسانیت ترجیح دهد و مذبوحانه، هم با قربانی هم‌دردی کند و هم از تروریست جانب­‌داری.

ما، جمعی از دانشجویان مسلمان ایران، صبر لبریزشده‌مان را با هشدار به شما مزدوران آمریکا و رژیم غاصب که عنوان دروغین مسئولین بین‌المللی را یدک می‌کشید، به رخ می‌کشیم و مانند همیشه، حضور بازرسان‌ و پرسنل آژانس در کشورمان را جاسوسی تلقی می‌کنیم.

قطعا پشتیبانی اطلاعاتی تروریست‌­ها از ناحیه بازرسان آژانس بوده که هم همواره رابطه­ خوبی با صهیونیست­‌ها داشته‌­اند و هم در جریان بازدیدهای اخیر از تاسیسات و پژوهشگاه­‌های ایران اعتراف کرده‌­اند که تحت فشار رژیم آمریکا هستند. برای ما بسیار روشن است که مهمان­‌هایی که در لباس بازرس، وارد دانشگاه‌­ها و پژوهشگاه‌ها و نیروگاه‌­های جمهوری اسلامی می­‌شوند، هدف شان خنجر زدن به میزبان است.

زین پس، مردم ایران، در حوزه دیپلماسی عمومی خویش و ورای قراردادها و توافق‌های دولت‌ ایران با سازمان ملل متحد، رفتاری را که عرف دیپلماتیک دنیا دربرابر یک جاسوس موجه می‌داند، با کسانی که به قصد بازرسی وارد خاک ما شوند اتخاذ خواهند کرد و این تصمیم، شامل تمام پرسنل، خدمه، خبرنگاران، عکاسان و مهندسین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهدبود.

 

امضا: بسیج دانشجویی دانشگاه شهید عباسپور

 

لطفا جهت امضای بیانیه مشخصات زیر را کامل نمایید وتوجه بفرمایید که شماره تلفن شما در واقع امضای شماست.

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.