محکومیت تهدید تمامیت ارضی ایران توسط آذربایجان

بسم الله الرحمن الرحیم

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ آمَنُوا الْیهُودَ وَ الَّذینَ أَشْرَکُوا؛مائده/82
به طور مسلّم ( ای پیامبر ) دشمن ترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود و مشرکان خواهی یافت.

دو کشور آذربایجان و ایران بیشترین اشتراکات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی را در طول تاریخ با یکدیگر داشته و دارند و همواره بعد از وقوع انقلاب اسلامی دارای روابط حسنه با یکدیگر بوده اند. هر موقع برادران ما در جمهوری آذربایجان به کمک احتیاج داشتند جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ چشم داشتی به کمک کشور دوست ما آذربایجان آمده است و کمک به برادران آذربایجانی و مسلمان را تکلیف شرعی خود تلقی نموده است و نمونه آن هم جنگ اول قره باغ بود که حوادث آن بر کسی پوشیده نیست.

حال که اغلب دیپلمات های جهان همواره خواسته اند منفعت شخصی خود را جلو ببرند و به اصطلاح از سیاست یکی به نعل و یکی به میخ استفاده کرده اند ولی جمهوری اسلامی ایران و در راس آن مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای همواره در سخنرانی های خود موضع صریح و قاطع درباره قره باغ به کار برده اند و فرموده اند که همه ی سرزمین های اشغالی توسط ارمنستان باید به خاک جمهوری آذربایجان ملحق شوند.

اما اخیرا و به خصوص بعد از جنگ دوم قره باغ دست های پشت پرده صهیونیست قصد دارند شکاف و تفرقه ای بزرگ بین این دو ملت ایجاد کنند. این رژیم کودک کش سعی دارد که بذر بد بینی نسبت به جمهوری اسلامی ایران را در دل های مردم جمهوری آذربایجان بکارد. همه کشور های اسلامی می دانند که هر وقت قدم منحوس این رژیم به کشوری باز شده جز نکبت و ویرانی برای کشور مورد نظر چیزی به بار نیاورده است.

در تازه ترین اقدام دولت آذربایجان که بی شک در پشت پرده آن رژیم صهیونیستی حضور دارد، در جشن روز پرچم و روز پیروزی که در تاریخ ۹ نوامبر برگزار شد، تلویزیون ملی جمهوری آذربایجان چندین بار پرچم جعلی آذربایجان جنوبی که در واقع نوعی توهین، دهن کجی و تهدید تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران بوده و با بند ۴ ماده ۲ منشور سازمان ملل متحد در تضاد کامل است را نشان داد.
لذا هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان اردبیل ضمن محکوم کردن اینگونه رخداد ها، از دولت جمهوری آذربایجان تقاضا دارد که هر چه سریعتر دست رژیم منحوس و سفاک صهیونیستی را از دامان خاک پاک و شهید پرور آذربایجان کوتاه کند و همچنین از وزارت خارجه کشورمان تقاضا دارد با برخوردی محکم و قانونی از بروز چنین صحنه های که منجر به آزرده شدن قلوب مردم آذری زبان کشور شده است جلوگیری کنند و یاد آور می‌شویم که مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه حضور رژیم جعلی، ضد مسلمانان وکودک کش صهیونیستی را نزدیک مرز خود تحمل نخواهد کرد.

و من الله توفیق.
هسته بین الملل بسیج دانشجویی استان اردبیل


جهت امضای نامه فرم زیر را تکمیل نمایید: