نامه جمعی از حوزه‌های بسیج دانشجویی خطاب به مرجعیت عالی عراق

بسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم

فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ إِنَّهُمْ لَا أَيْمَانَ لَهُمْ_التوبه/۱۲

حضرت آیت‌ الله سیستانی

مرجعیت محترم عالی عراق و مؤسس حشدالشعبی مقدس عراق

با صلوات بر محمد و آل محمد(صلی‌الله علیه و آله) و عرض سلام و احترام، ضمن عرض‌ تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، ما دانشجویان ایرانی که نگران از تحرکات آمریکا در خاک کشور مستقل عراق هستیم، بر خود لازم دانستیم که برخی نقطه نظرات خویش را به سمع مبارکتان رسانده و درخواستی مهم را مطرح نماییم.

این شیوه و رسم شغال صفتان آمریکایی و صهیونیستی بوده و هست که برای پنهان ماندن خباثت و پلیدی ذاتشان، همواره خود را در پشت اتفاق‌های مهم جهان پنهان می‌کنند تا با متفرق کردن اذهان عمومی به مسائل مختلف بتوانند نقشه‌های شوم خویش را راحت‌تر اجرا نمایند. حمله رژیم صهیونیستی در اوج اخبار جام جهانی فوتبال به غزه مثالی از این مسئله بود و اکنون نیز به نظر می‌رسد در حالی که جهان درگیر ویروس منحوس کرونا است و تمام تمرکز مردم و رسانه‌های دنیا بر اخبار این بیماری است، آمریکایی‌ها فرصت را مغتنم شمرده و در پی ضربه به محور مقاومت هستند.

رصد تحرکات این شیطان بزرگ از جمله فعالیت‌های نظامی در منطقه خاورمیانه، تخلیه پایگاه‌های خود در عراق و تجمع نیروها و تجهیزات خود در پایگاه های مهم و همچنین برگرداندن دیپلمات های خود به بهانه ویروس کرونا و از سوی دیگر دخالت‌‌های سیاسی غیر قانونی آمریکا در انتخاب نخست وزیر عراق، موجب شد تا طی این نامه، دغدغه و نگرانی خود را به شما اطلاع دهیم.

مرجعیت عالی عراق در طول تاریخ این کشور و در بزنگاه‌های حساس، با راهنمایی‌ها و فتاوای خود و همراه کردن و آگاه سازی ملت عراق، این کشور را از خطرات بزرگی حفظ کرده است که دشمنان اسلام و مستکبرین جهانی برای عملی ساختن این خطرات مدت‌ها نقشه کشیده بودند. اگرچه آمریکا که حماقتش نه تنها در منطقه بلکه در جهان ثابت شده است، با وجود ارتش و بسیج مردمی قدرتمند عراق، در حوزه نظامی بعید است دست به اقدامی بزند، اما این احتمال وجود دارد که با توجه به مجاهدت‌های محور مقاومت و از آن جهت که به سبب شکست‌های پیاپی نقشه‌های آمریکا، این کشور دیگر چیزی برای از دست دادن در منطقه ندارد، دست به اقدامی نابخردانه بزند و بخواهد ضرباتی هرچند محدود بر نیروهای مقاومت وارد آورد و از دیگرسو، اقدامات آمریکا ممکن است در جهت فشار آوردن به اقشار سیاسی عراق برای گرفتن رای اعتماد کابینه عدنان الزرفی که تمایلاتی غربی در سابقه ایشان مشهود است و تشکیل دولتی همسو با خواسته های خود باشد. همچنین هدف دیگر این اقدامات ایجاد رعب در دل ملت عراق است تا آن‌ها از مقاومت در برابر این نیروهای مزدور و جنایتکار دست بردارند. این اتفاق در صورت وقوع، موجب تضعیف نیروهای مقاومت عراقی که رهایی این کشور از تروریست تکفیری مدیون مجاهدت های آنهاست خواهد شد.

چقدر دردناک است که مطابق برخی اخبار، این نماینده مأمور شده از سوی رئیس جمهور برای تشکیل کابینه عراق، از افرادی است که به مصوبه مجلس برای اخراج آمریکایی‌ها رأی نداد و از شعارهای انتخاباتی‌اش بوی مقابله با استقلال حشد‌الشعبی به مشام می‌رسید و در همین حال، از گوشه و کنار رسانه‌های جهان اخبار متعدد با محتوای تصمیم آمریکا برای حمله به کتائب مختلف حشد مخابره شده و حتی لیست‌های ترور منتشر شده است. شما به عنوان مؤسس اصلی بسیج مردمی عراق به خوبی از تحرکات و لابی‌گری‌های آمریکا برای خارج کردن این بسیج از حالت مردمی و تبدیل آن به بخشی از دولت مطلعید که متأسفانه تاحدی نیز به موفقیت دست یافته و بدیهی است وقتی نخست وزیری که مخالف حشد باشد بر سر کار بیاید و مطابق قانون ریاست و فرماندهی کل حشد را بر عهده بگیرد، به راحتی می‌تواند حشد را منحل کرده یا از کارایی قبل خارج نماید، همان نقشه‌ای که سال‌هاست آمریکا به دنبال اجرای آن در لبنان و در خصوص حزب الله است. کنار هم قرار دادن تکه‌های این پازل، نشان از آن دارد که اگر نقشه کودتای نظامی به مرحله اجرا برسد نمی‌تواند مقاومت عراق را متوقف نماید و صرفا در راستای فشار روانی برای پذیرش پیشنهادات سیاسی آمریکا است، اگر نقشه کودتای نظامی به مرحله اجرا نرسد که این امر بسیار محتمل‌تر از فرضیه قبل است نیز، اخبار منتشره در خصوص آن و جو روانی راه افتاده بر روی آن، اهرم فشاری است برای قبولاندن کودتای سیاسی درون عراق که پس از پذیرش کابینه متمایل به آمریکای الزرفی، تصمیم از سر راه برداشتن حشد را به عنوان کودتای سیاسی اصلی در دستور کار دارد و فوایدش نیز برای آمریکا از کودتای نظامی بسیار بیشتر است و مسلما شما نیز به این خط سیر هوشمندانه روانی آمریکایی‌ها واقف هستید.

با توجه به نکات پیش‌گفته، به نظر فرزندان دانشجوی شما در ایران، لازم است که مرجعیت عالی به سرعت واکنش نشان داده و با اقدامات خود، بار دیگر به ملت غیور عراق آگاهی و بصیرت لازم را داده و آنها را تشویق به مقاومت و مجاهدت تا پاک شدن کل منطقه از لوث وجود آمریکای جنایتکار کند. در این برهه حساس عراق، که از سر راه برداشتن حشدالشعبی مقدس نقطه انتهایی هدف اشغالگران آمریکایی است چه کسی جز مؤسس اصلی این نهاد الهی می‌تواند و باید وارد عرصه شده و نیروهای مخلص لشگر خدا را حمایت نماید؟ ممکن است جناب‌عالی به سبب تواضع نپذیرید اما همگان واقفند که بسیج مردمی عراق، این نعمت الهی ارزشمند، فرزند معنوی شماست، فرزندی که به سبب خدماتش به اسلام مورد غضب دشمنان اسلام واقع شده و اگر دست نوازش و حمایت علنی و جدی شما از سرش برداشته شود، ممکن است هدف کفار و منافقین قرار گرفته و این نعمت الهی سلب گردد و کنش جدی جنابعالی در این میدان خواسته فرزندان انقلابی شما در دانشگاه‌های ایران است.

از خداوند متعال برای شما سلامتی و طول عمر خواستاریم که وجود مبارکتان در طول این سال‌ها موجب حقارت مستکبران و ظالمانی که به این منطقه چشم طمع دوخته اند شده است.

والسلام علیکم

۹ شعبان ۱۴۴۱

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران

جهت امضای این نامه فرم زیر را تکمیل نمایید:

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.