«و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و پراكنده نشويد» آل عمران، آیه١٠٣

جناب آقای رجب طیب اردوغان

رئیس جمهور محترم دولت ترکیه

در دهه اخیر، حجم و سرعت تلاش‌های دشمنان اسلام در منطقه غرب آسیا جهت ایجاد تفرقه در میان مسلمانان افزایش چشمگیری داشته است. یکی از نمونه های این تفرقه افکنی، مطلب منتشر شده در ١۴ اسفند ١٣٩٩ روزنامه «ترکیه گازِتَسی» است.

جریده مذکور در جدولی در صفحه سرگرمی خود سوالی با عنوان «یک مذاهب انحرافی» مطرح کرده است که در نهایت تاسف زمانی که پاسخ‌های صحیح جدول از سوی روزنامه اعلام شد، «مذهب شیعه» به عنوان پاسخ سوال فوق‌الذکر عنوان شده بود!

شما احتمالا بهتر می‌دانید که در طول تاریخ هر گروه و فردی که از آیه‌ی شریفه ١٠٣ سوره عمران تبعیت کرد، به سوی سعادت و پیروزی پیش رفت و هر فرد و گروهی که مثل این جریده برخلاف آیه‌ی شریفه عمل کرده‌اند راه ضلالت و شکست را در پی گرفته‌اند.

بیماری تکفیر و استفاده از الفاظ تفرقه افکن در میان مسلمانان سبب شده است تا امت اسلامی از درون ضربه ببیند و نمونه بارز آن داعش بود که با قتل مسلمانان مظلوم این تفکر را نمود عملی بخشید. تکفیر و الفاظ تفرقه افکن به جز ریختن خون و جاری کردن اشک مظلومان چیزی به همراه نداشته و به ضرر امت واحده اسلامی بوده است.

هدف افراد و گروه‌های تفرقه افکن آن است که افکار بیمار خود را به عموم مردم القا نموده و در این مسیر هزینه‌های هنگفتی را خرج کرده و به راحتی دروغ گفته و تفکرات منحط خود را نشر می‌دهند و جالب آنجاست که برای گسترش رسانه‌ای افکار غلط خود، از حمایت شیطان بزرگ آمریکا، رژیم اشغالگر صهیونیستی و انگلیس برخوردارهستند.

بر این اساس روزنامه «ترکیه گازِتَسی» با انتشار این مفهوم توهین‌آمیز و تفرقه‌افکن، به یکپارچگی مسلمانان خیانت نموده و مرتکب جرم شده است. لذا هم در برابر قانون و هم در نزد وجدان عموم مسلمانان باید پاسخگو بوده و بدل این تفرقه‌افکنی را متحمل شود. روزنامه مذکور با نشان دادن مذهب شیعه به عنوان یک مذهب منحرف؛ اساس حقوق بشر و آزادی انسان‌ها را زیر پا گذاشته است.

علی‌رغم اینچنین تلاش‌های پست و بزدلانه‌ای بر علیه وحدت اسلامی، وحدت میان فرق مختلف اسلامی به ویژه شیعیان و اهل تسنن از هم نخواهد گسست و ما دانشجویان مسلمان ایران، این حرکت نابجا و تفرقه افکنانه روزنامه «ترکیه گازِتَسی» را به شدت محکوم نموده و از شما به عنوان رئیس جمهور کشور ترکیه خواهان شدیدترین برخورد ممکن با مسببان این واقعه هستیم، به امید آن که با این اقدام، تقیّد خویش به وحدت اسلامی و آیه 103 سوره آل عمران را به نمایش بگذارید.

والسلام علی من التبع الهدی

15 اسفند 1399

جمعی از هسته‌های بین‌الملل بسیج دانشجویی و دانشجویان مسلمان ایران

جهت امضای این نامه فرم زیر را تکمیل نمایید: