بیانیه در اعتراض به قرآن سوزی در کشورهای نروژ و سوئد

«يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَ يَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ»
توبه ۳۲

گسترش حیرت انگیز دین اسلام در قلب تمدن اومانیستی غرب، زنگ خطر بزرگی برای مستکبرانی است که از جهل مردم تغذیه کرده و آنان را در بردگی فکری و روحی نگه میدارند، کسانی که اندیشمندهایشان با شروع قرون جدید ندای آزادی و برابری سر دادند اما خودشان سهامداران کمپانی‌های برده داری بودند و امروزه نیز با همان قفس نامریی آزادی بیان، ملت های خود را در غل و زنجیر فکری نگاه داشته اند تا بتوانند بنیاد استعماری خود را حفظ نمایند. اما گاهی بیرحمانه حتی این نقاب تزویر را نیز کنار می نهند و حتی به بدیهی ترین اصول اندیشه ی فکری خودشان پایبند نیستند، از اصول اولیه آزادی هر فرد این است که آزادی دیگران را تهدید نکند و او را مورد اذیت و آزار قرار ندهد و گرنه، آن آزادی نامشروع خواهد بود، برای مثال هرشخصی با هر عقیده و اعتقادی که دارد یا ندارد اگر فرد دیگری، عزیزترین فرد زندگی یا مهمترین شیء آن شخص را به استهزا و اهانت و تمسخر بکشد قطعا او را آزار داده و آزادی او را نقض کرده است. حال فرض کنید که آن فرد، خاتم الانبیا و المرسلین حضرت محمد (ص) باشد و آن شیء چراغ هدایت یعنی قرآن عظیم، که برای یک فرد مسلمان حتی از خانواده و تمام عالم با ارزش تر است. آنگاه اگر شما این عمل را با نام آزادی بیان توجیه کنید تنها نشان داده اید که گرگهایی در لباس چوپان هستید و انسان ها ذاتا آزاد نیستند بلکه حدود آزادی آنها باید توسط گرگهایی چون شما تعیین گردد. همگان آگاهیم که در دو دهه اخیر، دول اروپایی برای جلوگیری از گسترش روزافزون اسلام در قلب اروپا،از هیچ اقدامی دریغ نکرده و همواره در تلاش اند تا چهره اسلام را تخریب کنند. اهانت و تمسخر از کاریکاتور های روزنامه ی شارلی اِبدو فرانسه تا کاریکاتور های سالهای قبل در مورد پیامبر اکرم(ص) در دانمارک و از این دست اقدامات مختلف،نشان از ادامه ی راه استعمارگران قبلی است اما اسم رمز غارت جدید آزادی است. عدم برخورد با این متجاوزان به روح و فکر بشری، تخم کینه و نفرت را در میان ملت ها پراکنده می کند و قطعا در آینده ی نزدیک به جدال های خونبار خواهد انجامید و این اتفاقات بهانه ی دیگری را به تاجران خون و اسلحه یعنی دولت های استکباری خواهد داد تا با تخریب رسانه ای چهره ی اسلام عزیز به محدود سازی مسلمانان بپردازد و حتی جنگ ها و جنایت های خودشان علیه ایشان را نیز توجیه نمایند. حال اینبار در سوئد، در قلب دموکراسی و آزادی بیان، شاهد اقدامِ وحشیانه و قرون وسطایی فردِی هستیم که خشم مسلمانان جهان را برانگیخته است و عدم برخورد و چراغ سبز های سیاستمداران مستکبرشان بیش از پیش چنین افرادی را جسورتر کرده است.
این فردِ دانمارکی، با حضور در مسجدی در شهر مالمو سوئد در روز جمعه ، با وقاحت تمام اقدام به آتش زدن قرآن کریم می کند که باعث جریحه دار شدن احساسات جامعه ی مسلمان این شهر و همچنین تمام آزادگان جهان شده است. در حالیکه روحیه ی صهیونیستی این دولت ها هرگونه مطلب انتقادی پیرامون هولوکاست را به مانند جنایت جنگی و نژاد پرستی برخورد می کنند.

به عنوان ادامه دهنده راه سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ، اعلام میکنیم که در مقابل ظلم دول غربی در خصوص سرکوب مسلمانان و استاندارد های دوگانه،سلب حق آزادی از آنها و همچنین به دلیل اتخاذ نکردن موضعی محکم در قبال این اقداماتِ نژادپرستانه و ضد بشری،ایستاده ایم و این اقدامات را محکوم میکنیم و حاضریم پایِ دفاع از دین رسول الله(ص) و دفاع از مرز های انسانیت و شرافت جان خود را نثار کنیم.

هسته بین الملل بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز

لطفا جهت امضای بیانیه مشخصات زیر را کامل نمایید وتوجه بفرمایید که شماره تلفن شما در واقع امضای شماست.

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.